7 tipů jak se dostat do formy

mooselife-akce-web

 

Dny neúprosně letí. Ještě před chvílí byly Vánoce, které se na nás v menší či větší míře podepsaly, a ty už si delší dobu říkáš, že bys měla začít cvičit nebo jíst zdravěji. Řešíš jak co nejrychleji zdravě zhubnout do plavek? Je na čase zahodit nezdravé zimní návyky. Máme pro tebe pár tipů, jak se dostat do udržitelné formy.

 

Co se v článku dozvíš?

že je potřeba konat, pokud chceš být opravdu fit

jak si jednoduše vylepšit jídelníček a nastavit udržitelný režim

že klíčem k hubnutí je kalorický deficit

spánek není dobré odfláknout

co ti může ve snaze za vysněnou postavou pomoci

 

 1. Podívej se pravdě do očí a nastav si řád

Zkus si tři dny zapisovat vše, co jsi snědla a vypila. Nepodváděj sama sebe a zapiš si i večerní nájezdy na ledničku, nebo dva cukry ve svém oblíbeném caffé latte s kámoškou.

Jakmile budeš mít vše černé na bílém, možná budeš svými stravovacími návyky překvapena. Vyznač si všechny potraviny, které do zdravého jídelníčku nepatří, a snaž se je omezit. Tím, že si identifikuješ problém a nastavíš si pravidelnost v jednotlivých jídlech, se vyhneš přejídání.

 

2. Zaměř se na vyživení těla

Základem pevného psychického a fyzického zdraví a pěkného vzhledu je vyvážená strava. Kvalitní jídelníček ale neznamená jen salát na milion způsobů. Jak teda vypadá opravdu zdravý talíř?

Dostatek zeleniny – tuto poučku známe všichni už od mateřské školky. S porcí zeleniny do těla dostanete extra porci vlákniny, která vás zasytí a pomůže se správným trávením.

Kvalitní bílkoviny – dostatek bílkovin je základem pro přeměnu potravy. Nezapomeň porci bílkovin zařadit do každého jídla. Mezi dobré zdroje bílkovin patří:

  • Ryby a mořské plody
  • Drůbeží a hovězí maso
  • Mléčné výrobky
  • Vejce
  • Luštěniny
  • Ořechy

 

V případě zvýšené potřeby příjmu bílkovin je možné sáhnout po proteinovém nápoji, který doporučujeme především pro jeho dobrou stravitelnost a kompletní aminokyselinové skóre. Proteinový nápoj je pro ženy vhodný na hubnutí.

Mýtus, že ženy budou mít obří svaly při zvýšeném příjmu bílkovin je již dávno vyvrácen. 

 

Nevyhýbej se tukům – zdravé tuky jsou pro správný chod těla potřebné. Zaměř se na zdroje obsahující nenasycené mastné kyseliny: mořské ryby, ořechy, avokádo, semínka, olivový olej či kokosový olej. Pokud nejsi zrovna jedlík ryb, sáhni po rybím tuku - Omega 3 kyselinách v kapslích.

Obiloviny – jez různé druhy celozrnných obilovin, jako je celozrnné pečivo, těstoviny a divoká rýže. Nevyřazuj zbytečně z jídelníčku lepek.

Voda – víš, že voda je nejlepší spalovač tuku? Pomáhá odstraňovat škodliviny z těla a osvěžuje organismus. Nedostatek tekutin může vést k překyselení organismu.

zdravy talir Zdroj: https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/healthy-eating-plate-vs-usda-myplate/

 

3. Vyvážená energetická bilance

Pokud chceš hubnout, příjem energie z potravy by měl být nižší než celkový denní výdej. Tento stav zajistí energetický deficit, který je nezbytný pro úbytek tuku. Pro udržení ideální hmotnosti je klíčové, aby byl energetický příjem z potravy vyrovnaný s výdejem při každodenních aktivitách.

Dej si pozor na obrovskou kalorickou hodnotu v alkoholu. Sklenička vína může zhatit celou tvou snahu v hubnutí.

 

4. Najděte cestu, jak být aktivní každý den

Pokud si najdeš aktivity, které tě opravdu baví, zamiluješ si být aktivní každý den. Procházka na oblíbené místo, výlety se psem, eliminuj omluvu „Nemám dnes čas na cvičení“ a nahraď ji krátkým efektivním souborem cviků na posílení těla. Cokoliv, co tě donutí se hýbat, tě nabije novou energií.

Máš moc práce a nemáš čas na to jít cvičit do fitka? Zkus se jít proběhnout, nebo si zacvičit doma. Udělej si plán tréninků a ten neporušuj.

mooselife-akce-web (2)

Zdroj: https://unsplash.com/

 

5. Superpotraviny ve znamení jara

Pokud jsi ještě nezařadila superpotraviny do svého jídelníčku, jaro je ideální čas, kdy tak učinit. Superpotraviny obsahují velké množství antioxidantů, vitamínů a minerálních látek. Především zelené potraviny navracejí tělu zásadité prostředí a odstraňují tak překyselení organismu. Acidóza (překyselení) je stav, kdy je narušeno vnitřní prostředí organismu a dochází tak k únavě, ukládání tuků, střevním potížím a předčasnému stárnutí.

Proto je potřeba zařadit i do redukčního jídelníčku zásadotvorné superpotraviny jako: ovoce, zelenina, mladý ječmen, mandle, za studena lisované oleje, obiloviny.

 

6. Nepodceňuj kvalitní spánek

Kvalitní odpočinek by měl být jednou z priorit. Spánek hraje velkou roli ve spalování tuků, jelikož nedostatek spánku má významný vliv na zhoršenou regulaci krevního cukru a omezení metabolismu tuků. Pokud ti kvalitní spánek může pomoci v cestě k lepší postavě, tak proč to nezkusit.

Ideální je dodržet 8 hodin spánku denně. Doporučujeme alespoň půl hodiny, lépe hodinu před spaním vypnout televizi a odložit telefon, aby se nám mozek uvolnil a hlava se nastavila na spánkový režim. Pokud je pro tebe nepředstavitelné odložit telefon, tak si alespoň aktivuj noční režim, který již dnešní telefony mají k dispozici (případně se dá stáhnout aplikace). Pokus se ale hodinu před spaním vypnout emaily, zavřít diář a nemyslet na práci.

 

7. Doplňky stravy nejsou nutností, ale výborným pomocníkem

Jak jsme již zmiňovali, základem redukčního jídelníčku jsou kvalitní proteiny. Pomoct ti může velmi oblíbený syrovátkový Whey protein 100 od firmy Bodylab, který je k dostání v osvěžujících příchutích. Můžeš si z něj připravit skvělý proteinový nápoj na hubnutí ke snídani, po cvičení, nebo jako rychlou svačinu.

Pro podporu hubnutí máme dobré zkušenosti se spalovačem tuků Synefrine. Jedná se o přípravek, který efektivně podporuje hubnutí a snižování tělesného tuku. Velmi oblíbený přípravek na spalování je také L- Carnitine.

Asi nejrozšířenějším doplňkem mezi sportovci jsou aminokyseliny BCAA. Stačí promíchat v šejkru s vodou a rázem vykouzlíš nasládlou limonádu s obsahem volných rozvětvených aminokyselin, které dokáží ochránit svalovou hmotu a přispět k tvorbě nové.

 

Abychom ti cestu k vysněné postavě usnadnili, nabízíme TOP produkty za super ceny 

 eat like you (6)

Autor: Kateřina Němcová