Ä Protein Pancake zdarma k nákupu nad 500 Kč! - vyber si v košíku svoji příchuť.

Mooselife

Jak začal příběh Mooselife.

Každý příběh má svoji první kapitolu a ten náš se vrátil daleko v čase zpátky. Do dob, kdy vznikl první slavný mýtus o losím životě.

V divoké severské přírodě žil mladý lovec s jeho rodinou. V celé krajině zavládly kruté zimy a lovcova rodina začala být nemocná. Mladý lovec se proto vydal sehnat potravu, aby se jeho rodina uzdravila.

Uprostřed zimních severských lesů narazil mladý lovec na stádo losů. Jelikož byl po dlouhém putování zmrzlou krajinou velmi unavený a hladový, chtěl jednoho losa ulovit, aby nabral síly a maso donesl domů. Vybaven pouze oštěpem se odhodlal vyrazit blíže ke stádu.

Když se však ke stádu přiblížil, viděl, jak ohromná zvířata plná síly před ním stojí. Jak je možné, že po tak dlouhé zimě jsou losi plni síly, energie a zdraví? Říkal si mladý lovec a rozhodl se losy pozorovat.

Nejdříve si všiml, že losi okusují lišejníky ze stromů a pijí vodu přímo z pramene řeky. Ochutnal tedy lišejníky, napil se čisté vody a druhý den cítil, že má více síly. Stádo chodilo každé ráno do místního jezera, kde přeplavali jeho celou délku tam a zpátky. Lovec tedy do studeného jezera šel také a celé ho přeplaval. Na konci ležel úplně vyčerpaný na břehu a popadal dech. Byl velmi vyčerpaný, ale jakmile se najedl lišejníků, jako zázračně rychle začal nabírat energii zpátky.

Takto pozoroval losí život až do jara, kdy začaly v zemi růst různé bobuloviny a trávy, které po vzoru losů začal jíst. Plavání přes jezero pro něj bylo čím dál snadnější, cítil se plný sil a zdráv.

V létě mladý lovec usoudil, že již pochopil losí život a důvod, proč jsou losi tak silní i v nejtvrdších obdobích. Našel sílu v kvalitní potravě a pravidelném pohybu. S tímto věděním a kusem zvěře, kterou ulovil, se lovec vrátil zpátky domů a jeho rodina se brzy uzdravila. Od té doby již pro ně zimy nebyly tak kruté.

 

 

A nás tento příběh inspiroval. Jsme hluboce zamilovaní do kvality a čistoty potravy a tak jsme vytvořili Mooselife a dali si poslání tento příběh šířit mezi vás. Proto, abyste si z losího života tak, jako my, odnesli sílu, energii, zdraví a tento severský přístup ke sportu a fitness.

                                                                                        Instagram_profile_white_mark_logotype