NATU HIMALÁJSKÁ RŮŽOVÁ SŮL HRUBÁ 200G

Kód: SNA00010
33 Kč / ks 27,27 Kč bez DPH
Vyprodáno

Himalájská sůl pochází z pákistánské provincie Paňdžáb a nabízí přírodní substanci unikátních solných krystalů. Ty jsou navíc ve stavu, které tělo dokáže snadno zužitkovat. Růžová sůl, neboli růžové zlato, má jemnou chuť a můžete ji využít i jako sůl do koupele. Svoji růžovou barvu získala díky obsahu oxidu železa.

251cd8047b15b824809bf2b3c4ea8ac9_icon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kopie návrhu Kopie návrhu Kopie návrhu web carousel (1)

Himálajská sůl svým původem spadá mezi soli kamenné, přesto se od běžných kamenných solí liší. Růžová sůl z podhůří Himalájí se těží z fosilního ložiska starého přibližně 250 milionů let. Tento lom se nachází na území Pákistánu a jde o druhý největší na světě. Díky tradičnímu způsobu těžby soli v celých kusech a následnému šetrnému zpracovaní, tedy pouze omytí, usušení na slunci, třídění a drcení na požadovanou velikost, si zachovává svůj přírodní charakter oproti rafinované soli, které podléhá při svém zpracování chemickému čištění, případně je obohacena o další složky (například jód).

Unikátnost himalájské soli spočívá v jejím stáří. Na místě, kde se v současné době v Pákistánu těží, se dříve nacházel praoceán. Na její čistotě se tak nepodepsal člověk svojí činností, jak je tomu u současných moří a oceánů.

  • nerafinovaná, tj. chemicky nezpracovaná sůl
  • jemná chuť
  • vhodná i jako sůl do koupele

Růžová sůl má jemnou chuť oproti himalájské černé soli. Její typické růžové krystalky dodají každému pokrmu unikátní finální efekt. Vhodná pro teplou i studenou kuchyni. 

Růžová sůl můžete využít i jako sůl do koupele.

Podle způsobu získávání soli rozlišujeme sůl kamennou a mořskou. Kamenná sůl se získává z hloubkových nebo povrchových dolů, kde vykrystalizovala, zatímco mořská sůl se získává odpařením z mořské vody a následnou krystalizací. Dále rozlišujeme sůl přírodní a rafinovanou. Přírodní solí je myšlena jakákoliv sůl, která v podstatě nepodléhá průmyslovému zpracovaní. Naproti tomu o soli rafinované, nebo chcete-li průmyslově chemicky zpracované, mluvíme ve chvíli, kdy konečnému produktu předchází mnohastupňové zpracovaní.

Složení: jedlá sůl, obsah NaCl min. 98%

Nutriční hodnoty jsou uvedeny na množství 100 g  
   

Energetická hodnota

0 kJ / 0 kcal

Tuky

0 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

0 g

Sacharidy

0 g

- z toho cukry

0 g

Vláknina

0 g

Bílkoviny

0 g

Sůl

100 g

 

Země původu: Pákistán

Doplňkové parametry

Kategorie: Kuchyňská sůl
druh: himalájská
Hmotnost: 200 g
požadované vlastnosti: veganské
Typ: růžová, hrubá
Výrobce: NATU s.r.o. Žatecká 41/4 110 00 Praha 1 - Staré Město
země původu: Pákistán

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: