Jak se bránit proti koronaviru?

Jsou důvody k panice? Koronavirus postihuje stále více lidí už se přiblížil i k Česku. Většina lidí, kteří se nakazí trpí mírnějším průběhem nemoci, ale pro některé lidi může být onemocnění koronavirem velmi závažné. Starejte se o své zdraví a chraňte i ostatní.

3 KROKY JAK SE BRÁNIT KORONAVIRU

Jak se koronavirus přenáší?

Koronavirus se přenáší po úzkém kontaktu z člověka na člověka. Jedná se o kapénkovou infekci - virus se přenáší vzduchem a postihuje sliznice horních a dolních dýchacích cest. Inkubační doba se odhaduje mezi 7 a 14 dny.

Jak předcházet napadení koronavirem?

 • Často si myjte ruce
  Pravidelně a často si myjte ruce ruce mýdlem a používejte antibakteriální přípravky na bázi alkoholu. Proč? Při mytí rukou mýdlem a gely na bázi alkoholu stíráte viry z pokožky rukou a díky působení alkoholu se ničí viry a bakterie. Nedotýkejte se nosu, úst a očí neumytýma rukama. 
 • Udržujte si odstup od nemocných 
  Udržujte odstup alespoň 1m od někoho kdo kýchá nebo kašle. Z nosu a úst můžou vycházet částečky kapalin obsahující viry.


 • Dodržujte zdravý životní styl
  Jezte zdravou stravu, mějte dostatečný spánek, cvičte, buďte v kontaktu doma se svými blízkými.

 • Dodržujte respirační hygienu vy i lidé ve vašem okolí.
  Zakrývejte si ústa při kašlání a kýchání dlaní nebo kapesníkem. Dlaně si omyjte a kapesník vyhoďte, množí se v něm viry i bakterie. Pokud se cítíte nemocní, omezte kontakt s lidmi.

 • Je vhodné dezinfikovat
  Dezinfikujte telefony, klávesnici a myš od počítače.

 • Používejte respirátor(respirační roušku)
  Pokud je nevyhnutelná vaše cesta mezi potencionálně nemocné lidi a při cestování.

 • Zvyšujte obranyschopnost
  Podporujte svou imunitu. Zvyšujte příjem vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny a vitamínových doplňků.

Jak se proti koronaviru chránit? Pomůže respirátor.

Klasická rouška vás od virové nákazy neochrání. Rouška (ať už textilní, nebo látková) slouží k tomu, aby již nemocný člověk nešířil nemoc dál kapénkovou cestou třeba při chřipce. Nejlepší ochranou proti koronaviru je tzv. respirátor s třídou filtrace FPP3.

Respirátory mají velmi velmi výkonné filtry, které zachytí prachové částice i aerosol (tedy ty kapénky, které se rozletí vzduchem když kýchneme nebo zakašleme). Aby byla účinnost respirátoru zachována, je nutné filtry pravidelně měnit.

Proč filtrace s třídou jen FFP3?

Účinnost kolem 99 %, zachytí i viry, spory a bakterie, je tedy i jedinou kategorií respirátorů, které si poradí s novým koronavirem. V případě používání proti bakteriím a virům se respirátory v kategorii FFP3 používají jako jednorázové!

To platí pro laboratoře a v místech, kde je výskyt bakterií a virů jistotou. Pro preventivní používání je však možné používat filtrační polomasku (respirátor) i opakovaně - lepší než ji nepoužít vůbec nebo než požívat obyčejnou textilní či papírovou roušku, která zdravého člověka nechrání před onemocněním.

3 základní kroky jak se chránit proti koronaviru

 1. Respirátor (respirační rouška) jako přímá ochrana
 2. Vitamíny jako podpora zdraví a imunity
 3. Dezinfekce k odstranění virů a bakterií

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení